Článek Švýcarské alpy - Interlakenregion

Švýcarské alpy - Interlakenregion Měl jsem tu možnost, letos navštívit Švýcarsko a to lokalitu v oblasti městečka Interlaken. Již před samotným příjezdem do města, Vás osloví neskutečně krásná krajina, plná vodopádů stékajících s okolních hor.

Publikováno: 07.09.2009

Při příjezdu na výchozí místo, kterým byla část Wilderswil, se Vám naskytne pohled na nejvyšší monument tohoto kraje a to hora Jungfrau. Samotné městečko Interlaken, láká k tomu, aby jste se jim prošli a podívali se na obě jezera Brienzersee a Thunersee, dále Vás zaujme Mystery Park známého spisovatele Ericha Von Danikena.

Jak již bylo napsáno v několika cestovatelských příručkách, dostaneme se do takzvané vstupní brány bernských alp, pak už nezbývá, než se vydat a kochat se tou krásou a vnímat skalní monumenty a celkový přírodní ráz.
Nejlepší a nejjednodušší cestování je vlakem a lanovkami, švýcarský dopravní systém je opravdu na vysoké úrovni a dopraví Vás všude, kam si přejete.
První návštěva směřovala do městečka Grindelwald(1034 m n. m.) a pak lanovkou na vrchol First(2168 m n. m.), potom už procházkou na pleso Bachalpsee(2265 m. n. m. ),  odkud se Vám naskytne nádherný výhled na ledovcové vrcholky Wetterhorn(3701 m n. m.),Shreckhorn(4078 m n. m.),Eiger(3970 m n. m.).  Po odpočinku se pak vydáte trasou kolem plesa zpět buď do Grindelwaldu nebo můžete sejít do Bortu a odtud se svést lanovkou do Grindelwaldu. I procházka tímto horským městečkem plným obchůdků, zvlášť mě učaroval obchod s čokoládou, je pěkná.

Další návštěva směřovala do Lauterbrunnenu(796 m n. m.), pohled na vodopád Staubbach(výška 287 m), Vás zaujme již při vystoupení z vlaku, samozřejmě mi to nedalo a musel jsem se vydat i do skalního masívu pod vodopád, musím napsat, že atmosféra padající vody a Vy jste v její blízkosti, je úžasná. Další trasou od tohoto vodopádu jsou vodopády Trummelbach, neskutečné místo, už jen proto, že se zde voda protéká skálou a její průtok je cca 20 000 litrů za sekundu, toto místo mě přímo učarovalo, při pohledu na proudící vodu ve skalních průrvách a v uších slyšíte ten „hukot“ vody, je neskutečný.

Z Lauterbrunnenu se lanovkou dostanete na Grutschalp(1489 m n. m.) a odtud pak se můžete vydat do městečka Mudřen(1 683 m n. m.), buď vláčkem a nebo procházkou, já absolvoval obě varianty a procházka byla příjemná už z důvodu, že je to opravdu pohádková vycházka bez nějakého většího převýšení, s pěkným výhledem. Když dorazíte do Murrenu, můžete lanovkou vyjet na Schilthorn(2970 m .n. m.), atrakcí je otočná restaurace a i fakt, že se zde natáčel jeden z dílů Jamese Bonda. Z tohoto vrcholu je nádherný panoramatický výhled, na řekl bych celkové pohoří švýcarských alp.

Poslední zastávkou, kterou jsem za tento pobyt absolvoval byl výjezd zubačkou na Schynige Plate(2068 m n. m.), už samotná cesta je krásná, s krásným výhledem na městečko Interlaken a jeho okolí, včetně obou jezer. Po příjezdu na vrchol, Vás osloví alpská zahrada a výhled na všechny okolní monumenty – Eiger, Monch, Jungfrau, Schilthorn:

Právem byly Bernské alpy v roce 2001 zapsány do seznamu světového přírodního dědictví UNESCO.
Kdo má rád krásnou hornatou krajinu alp,chce si odpočinout,relaxovat a případně prožít adrenalinové zážitky, měl by tuto lokalitu navštívit.